Inzerce

Historie potápění

Historie potápění 3. díl - počátky potápění v Čechách

Publikováno 1.9.2012, 3631 shlédnutí

TV DIVE: Třetí pokračování našeho seriálu "Historie potápění" vás zavede zpět do roku 580 našeho letopočtu. Tentokrát, ale do Čech, dozvíte se o nejstarším historickém záznamu o slovanských potápěčích. Dále se dozvíte o tajemném Opatovickém pokladu. Byl skutečně uložen v podzemí klastěra ? Nebo je vše pouhá pověst? Kde ho hledat? Pojďte po stopách dávné historie pátrat do kalných Labských vod.

Historie potápění 2. díl - potápění za Leonarda da Vinci

Publikováno 1.8.2012, 5455 shlédnutí

TV DIVE: Pokračování našeho seriálu "Historie potápění" vás zavede do doby renesance. Geniální malíř, vědec a vizionář Leonardo da Vinci se také zabýval teorií o možnostech člověka obsadit podvodní svět. Uvidíte jeho variantu potápěčského obleku. Člověk vždy touží po tom co nemá a proto ho láká i modravá hloubka moře, kde jsou ukryty mnohé poklady. Jak fungoval potápěčský oblek Leonarda da Vinciho?

Historie potápění 1. díl - potápění na jeskynních malbách

Publikováno 1.7.2012, 4253 shlédnutí

TV DIVE: Náš seriál "Historie potápění" vám postupně ukáže vývojové momenty v potápění lidstva. Tento díl je věnován nejstarším dochovaným zprávám o potápění. Ukážeme vám jeskynní malby, budete svědky prvního využití potápěčů pro boj. Byl skutečně za doby Alexandra Velikého vyvinut první údajný potápěčský přístroj?

1
Doporučená videa
Publikováno 15.1.2015
2955 shlédnutí
Potápěčské akce